מהם הצעדים לפני פנייה למשרד חקירות?

מנסים להשיג מידע מבלי שאחרים ידעו על כך? זקוקים לטיפול דיסקרטי ולהשגת תוצאות מדויקות ומהירות? יש כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שתפנו למשרד חקירות או לחוקר פרטי. חקירה פרטית יכולה להיות מתאימה במקרה של חשד לבגידה, למעילה כספית, למעילות שונות באמון או כדי לבצע בדיקת נאותות בדבר אדם מסוים. כך תבחרו את החוקר הפרטי הטוב ביותר עבורכם – צעד אחר צעד. 

 

מהו חוקר פרטי?

בניגוד לחוקר משטרתי או חוקר של רשות ביטחון, חוקר פרטי כשמו כן הוא – מבצע חקירות באופן פרטי. לחוקר פרטי נדרש רישוי מתאים על מנת לפעול ככזה, והוא כפוף לחוק ולהגבלות שונות בתחום העיסוק שלו. לחוקר פרטי נפנה כדי לאמת חשש מבוסס אודות אדם קרוב, שותף או יריב עסקי. קיימות סיבות נוספות, אך אלה הן הנפוצות שבפניות לקבלת שירות מחוקר פרטי. להעמקת התובנות בנושא מומלץ להיכנס לקישור הבא: https://www.ibpi.org.il

 

להלן הצעדים שיש לבצע לפני פנייה למשרד חקירות:

 

ודאו כי החשד שהתעורר אצלכם אכן מוצדק

חקירה פרטית כרוכה בפגיעה חמורה יותר או פחות בפרטיות האדם שלגביו אתם מעוניינים להשיג מידע. כמובן, שחוקר פרטי מיומן לא יפעל בניגוד לחוק, ויקפיד לעמוד בתנאי החוק. יחד עם זאת, נכון לבחון את הסיבה לחשד המקנן בכם עוד בטרם תפנו לקבלת ייעוץ על ידי חוקר פרטי. היו בטוחים כי מדובר בצורך ממשי לעשות שימוש בחוקר פרטי כדי לגלות את המידע אותו אתם מבקשים לגלות. בחלק מהמקרים תגלו כי אין סיבה לחשד או כי ניתן לגלות את האמת בדרכים פשוטות יותר.

 

בצעו סקר שוק

טרם תחליטו על שכירת שירותיו של חוקר פרטי, בחנו את השוק וקבלו המלצות על חוקר פרטי מתאים. חוקר פרטי טוב יבצע את העבודה במחיר הוגן, תוך שמירה על הכללים על מנת שפירות עבודתו לא ירדו לטמיון עקב פעולות בלתי חוקיות. שאלו את החוקר הפרטי על מידת הניסיון שלו בביצוע עבודה כפי שאתם מבקשים, ועל הצלחות קודמות בתחום, לפני שתחליטו אם לשכור את שירותיו.

 

אספו כמה שיותר מידע בעצמכם

חוקר פרטי אומנם מוכשר לתחום החקירות ויש לו את האמצעים הנדרשים להשיג מידע רב עבור האובייקט אחריו אתם מבקשים להתחקות. יחד עם זאת, על מנת למקד את פעילותו בדיוק לצורך אותו אתם מבקשים להשיג, נכון להצטייד במרבית המידע הרלוונטי לחקירה ולהציגו לחוקר בהקדם האפשרי, על מנת לייעל את החקירה ולמקד את עבודתו לתוצאה המבוקשת.

 

סיכום

אף אחד לא היה רוצה להזמין מעקב או להיעזר בחוקר פרטי, אך לצערנו לעיתים זו מנת חלקם של אנשים מן השורה. על מנת להימנע מלהסתמך על מידע שגוי בביצוע פעולה חשובה, או במקרים אישיים הקשורים לבגידות למשל, יש אפשרות להשיג את המידע כך שהצד האחר כלל לא ידע שהמידע בידכם, אלא אם תחליטו לחשוף אותו. כדי להשיג את המידע האיכותי ואמין ביותר, כדאי לבחור היטב את החוקר הפרטי עליו תוטל המשימה. במאמר זה הצגנו את הצעדים שיש לעשות לפני פנייה לחוקר כזה.

משרד חקירות

אולי תאהבו גם את: